V Čečejovciach vyhrala mladá krv

Autor: Luky Macak | 17.11.2014 o 10:57 | Karma článku: 2,70 | Prečítané:  593x

Máme po voľbách. Vytvorili sa nám 3 skupiny ľudí. Tí, ktorí vôbec nie sú spokojní s výsledkami volieb, potom tí, ktorí sú spokojní iba z časti a nakoniec aj tí, ktorí sú nadmieru spokojní. 

Čo znamená takýto výsledok pre obec Čečejovce a jej miestnu časť Seleška?

Myslím si, že len pozitívum. Obyvatelia obce majestátne vymenili viac ako polovicu poslancov OZ. Iba traja obhájali svoj mandát a 6 noví priniesli mladú krv. Zaujímavosťou je vekový priemer poslancov. Kým v roku 2010 pri zvolení to bolo 51,6 roka, dnes v roku 2014 to je 40,2 roka života. To znamená, že o 11 rokov nám omladlo zastupiteľstvo. Niektorí kritici tvrdia, že nedokáže zmysluplne rozhodovať a takisto, že je nekompetentné. Opak je ale pravdou. V zložení nového zastupiteľstva sa nachádzajú skvelí mladí ľudia s kvalitným vzdelaním a skúsenosťami, ktoré im starší kolegovia môžu len závidieť. Mladá krv znamená aj nový “drive” v rozhodovaní. To znamená, že čo je samozrejmosťou v iných obciach, stane sa samozrejmosťou aj u nás. Som veľmi rád, že voľby dopadli tak ako dopadli. Už sa len nadýchnuť čerstvého vzduchu a pustiť sa s chuťou do roboty.

S úctou,

Lukáš Macák 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?